זוכרים את החלק המתוק ביותר במדורת ל"ג בעומר? הרגע בו אנו יושבים מול הלהבות המתנפצות בקלילות ובולי עץ שאספנו ביסודיות בשבועות שקדמו למדורה הופכים מולנו לחגיגה של אור, חום ומעט עשן. ואז…מישהו מוציא את שקית המרשמלו, אנו מסדרים את ה"כריות" הרכות המתוקות הוורודות-לבנות על שיפוץ ומוצאים פינה שקטנה ונוחה לצלות את החגיגה העריבה לחיך. המרקם הרך של המרשמלו בחלקו הפנימי, מול ה"קליפה" הקשיחה יותר של המרשמלו השרוף הוא טעם שיישאר בפינו גם עשורים לאחר מכן.


כבר לא צריך מדורה שלמה

כאשר אנחנו במרחב הביתי יצירת מדורה שלמה הופכת לפעולה מעיקה יותר. הלכלוך הרב שנוצר בתום המדורה, לצד הסיכון בהדלקת אש חיה לצד הבית גורמים לנו לוותר על הטעם הנפלא של המרשמלו הצלוי. לעתים, אנו מנסים להשתמש בגריל על מנת לגרום למרשמלו להתחמם מעט, אך דבר אינו מחליף את הפעולה שאש חיה מסוגלת ליצור.

היום, מסתבר שאנחנו כבר לא צריכים לוותר על המרשמלו הצלוי ואפילו איננו צריכים להתחיל מדורה. בור אש מעוצב המעוטר בלבנים משמש כמקום מושלם למדורה הכוללת להבה חיה מבלי "לשלם" על כך לאחר מכן בארגון וסידור העצים המפוחמים במדורה שעשויה להתפשט הרבה מעבר לגבולות שהגדרנו עבורה.


מעצבים את הגינה ויוצרים מקום נפלא לשיחה ערה

בורות אש משמשים, בדומה למדורה, כמקום מפגש מאז ומעולם. כבר בעת העתיקה זקני השבט היו יושבים מול המדורה, ומעבירים את הסיפורים ההיסטוריים מדור לדור. כיום, בור אש עדיין משמש כמקום מפגש מרתק אם כקבוצה גדולה המעבירה ערב מהנה ביחד, או כמקום מפגש מצומצם יחסית בו אנו רואים זה את זה באור הצהבהב המרתק והמסתורי של המדורה. והמרשמלו? הופך להיות חלק בלתי נפרד מהחוויה המתוקה של אותו ערב בלתי נשכח.


רומנטיקה מול הלהבות

ללהבות יש תכונה אחת נוספת – היא מוסיפה נופך רומנטי לכל מפגש. ממש כמו השקיעות על החוף בור האש שלנו יכול להיות תירוץ מצוין לבילוי של זמן איכות תחת כיפת השמיים. נוכל לשבת ישירות ליד האש ולהתחמם בערבים קרירים מעט, או להשתמש בלהבות כנוף משגע המשתנה מרגע לרגע כאשר בכל פעם הלהבה מתגברת או נחלשת. חלק מבורות האש ילוו באש צבעונית ותכלכלה אם מקור האש הוא מבור אש המבוסס על גז או, בשיטה הקלאסית, באמצעות בולי עץ המתכלים אט אט ויוצרים ניחוח המזכיר לנו את אותה מדורת ל"ג בעומר מימי ילדותנו.


לסיכום, בורות אש משדרגים את הגינה הביתית והופכים את השהייה בחוץ למרתקת אף יותר. הם מהווים רקע מושלם לשיחה חברית נעימה, למפגש רב משתתפים או מצומצם יותר ואפילו לערב רומנטי מהנה מול להבות צבעוניות. המראה של האש משרה אווירה ביתית ונעימה במרחב הביתי והופך את הגינה למתחם נעים שכיף לשהות בו לאורך כל שעות היום והלילה.