אין חוויה יותר מהנה מהישיבה מסביב למדורה עם החברים או עם המשפחה – בלילה. החושך מצד אחד והאור הנעים הצהוב שהאש יוצרת הופך לילות קיץ וטיולים ביחד לחוויה מגבשת ומיוחדת שכל אחד ישמח לזכור.

לנו הישראלים יש חג שהמדורות הפכו לסמל שלו- ל"ג בעומר. הילדים אוספים קרשים שבועות לפני, ועובדים בהדלקת המדורה ותחזוקה של האש. אך למרות שעל הנייר זו נשמעת חוויה מהנה, בכל שנה ושנה בשנים האחרונות, בל"ג בעומר יותר ויותר ישראלים מקבלים את ההחלטה שלא לעשות יותר לעולם מדורה מחוץ לבית. השנה המליצו גורמי אכיפה שונים ממכבי האש ואפילו רבנים שלא לקיים את המדורות בשל הטמפרטורות הגבוהות ששררו בחוץ והסכנות הרבות שהאש בטמפרטורות כאלה יכולות לגרום.

בנוסף, גורמים רבים מתריעים כבר שנים על הנזק הסביבתי לאיכות הסביבה שיוצרות המדורות הללו וקיימת מגמה הולכת וגוברת בעולם כולו להימנע מקיום מדורות גדולות בחיק הטבע.

אז מה – לא יהיו יותר מדורות?

סביר מאוד להניח שהמדורות לא יעלו אך מה שכבר קורה בבתים רבים הוא מעבר למדורות ביתיות שמופעלות באמצעות חיבור לבלון גז ולא פועלות עם אש וחומרי בערה אלא באמצעות כפתור הדלקה מכני.
באופן זה, כל מי שבכל זאת אוהבים את תחושת הישיבה מסביב למדורה יחד קיימות היום מספר אפשרויות שגם יותר בטוחות וגם בעלות הרבה פחות עשן ולכלוך מהמדורות בחיק הטבע- מדורות גן, בור אש, שולחן אש שבאמצעותן גם הסביבה מרוויחה יותר ברמת השמירה על הטבע והזיהום הסביבתי וגם השמירה על הביטחון נשמרת.

אז איך אתם אוהבים את האש שלכם?

לכל בית יש את האווירה שלו והעיצוב שלו. וכך גם לגינה או למרפסת הבית. הבחירה בעיצוב שולחן /בור/מדורה לגינה או למרפסת תיעשה בראש ובראשונה בהתאם למטרות שתרצו שהם ישמשו להן.

תוכלו לבחור בשולחן עגול שבמרכזו בור- שבלחיצה על הכפתור יהפוך למדורה שתוכלו לשבת מסביבה במעגל וליהנות מהאווירה של מדורה בתוך הבית בלי כל החסרונות של הריח הרע והעשן. תוכלו לבשל תפוחי אדמה או מרשמלו ולהינות מערבים מהנים יחד בין אן בקיץ או בחורף.

במידה והגינה או המרפסת שלכם משמשת יותר לאירוח יתכן ותעדיפו שולחן אש שניתן גם להסב אותו לשולחן ולהניח עליו צלחות ולאכול. במרכזו תוכל להידלק אש קרה שתוכלו עדיין לאכול לצידה.

ההחלטה האם האש תשמש אתכם לקישוט או לשימושים נוספים היא זו שתקבע בעיקר את העיצוב שתבחרו בסופו של דבר.
אם יש לכם ילדים קטנים או לא, עד כמה אתם מעריכים שתעשו באש שימוש וכד'- אלו שאלות שבמענה עליהן תוכלו לצמצם את הדילמות ולהגיע לפתרון שיתאים לכם ביותר .

תוכלו לבחור בעיצוב קרמי או בעיצוב עץ בגוונים מונוכרומטיים או בעיצוב יוקרתי – הכל תלוי בעיצוב החלל שלכם וברצון שלכם להתאים את מדורת הגן למראה הרמוני במקום שבו תמקמו אותה.

נושא נוסף שיכול להשפיע על הבחירה הוא גודל החלל- כמה מקום יש בגינה או במרפסת וכמה מקום תרצו שיתפוס השטח של שולחן אש /בור אש מתוכו. קיימים גדלים שונים וצורות עיצוב שונות שיוכלו להתאים לעיצוב ולגודל השטח שלכם שתוכלו להתאים אותם ממש כשם שמתאימים כל רהיט אחד בבית.

במידה ויש לכם התלבטות לגבי האפשרויות לבחירת מדורת גן או איך להתאים את בור האש לגינה שלכם באופן אישי- צוות המומחים שלנו בפייר פיט ישמח לענות לכם על כל שאלה ולהתאים לכם את המבנה המתאים ביותר שבאמצעותו תוכלו לשלב את האש הבטוחה והיפה אצלכם בבית.
כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק להקליק פה